Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) başkenti Erbil'de, ABD ve IŞİD karşıtı Uluslararası Koalisyon güçlerinin bulunduğu Harir Hava Üssü'ne silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile saldırı düzenlendiği öğrenildi. Harir Askeri Havalimanı'nda büyük bir patlama sesi duyulduğu aktarıldı. IKBY Terörle Mücadele Birimi, açıklamasında havaalanının 'bomba yüklü bir drone ile bombalandığı' bilgisini paylaştı. 

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) tarafından yapılan açıklamada, ABD ve IŞİD Karşıtı Uluslararası Koalisyon güçlerinin bulunduğu Harir Hava Üssü'ne bu sabah saat 10:25'te bomba yüklü silahlı insansız hava araçları (SİHA) ile saldırı yapıldığı bildirildi.

Ölen ya da yaralanan olup olmadığı bilinmiyor

Rudaw sitesine konuşan bir kaynak, saldırının ardından havalimanından yaklaşık 10 dakika boyunca duman yükseldiği bilgisini paylaştı. Üsse düzenlenen saldırıda ölen ya da yaralanan olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.

ABD Dışişleri Bakanı Blinken: İsrail, operasyondaki önceliğinden çok uzaklaştı ABD Dışişleri Bakanı Blinken: İsrail, operasyondaki önceliğinden çok uzaklaştı