CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştireceği görüşmeye ilişkin olarak basın mensuplarına açıklama yaptı.

Görüşme öncesinde parti içindeki kurullarla fikir alışverişinde bulunacağını, son olarak önceki genel başkanların da fikrine danışacağını aktaran Özel, "Çok gecikmez ama önümüzdeki hafta, ondan sonraki hafta, Sayın Erdoğan’ın da takvimine göre özel kalemler hallederler" diye konuştu.

Özel, şu ifadeleri kullandı: 

Bakan Özhaseki: TOKİ ile son 22 yılda 1 milyon 365 bin 610 sosyal konut ürettik Bakan Özhaseki: TOKİ ile son 22 yılda 1 milyon 365 bin 610 sosyal konut ürettik

"Randevu isteyeceğiz tabii. Bugün grubumuzla bir toplantı yaptık. Yarın uzun bir MYK’mız daha var. Öğleden sonra PM toplanacak. PM iki ayda 13 kez toplandı. Bundan sonra da toplanmaya devam edecek. Cumartesi günü il başkanlarımız belediye başkanlarımız ayrı ayrı ve birlikte cumartesi pazar günü çok özel bir çalışma toplantısında bir araya gelecekler. Yılmaz Büyükerşen başkanlığındaki heyetin beş daimi üyesi ilk toplantıya katılacak. Ve seçim sonuçlarını değerlendirip bundan sonrasıyla ilgili yol haritası belirliyoruz.

"Bu görüşme bir nezaket ziyareti değil"

Parti grubumuzla da bir uzun toplantı yapma niyetindeyim. Ondan sonra sayın Cumhurbaşkanı ile yapacağım toplantının gündemini kendi adıma oluşturup Cumhurbaşkanı'ndan randevu talep edeceğiz. Bu görüşme bir nezaket ziyareti değil, biz nezaket görüşmesini bayramda telefonda yaptık. Bu siyaset Türkiye’nin gelecek dönemiyle ilgili olarak, Türkiye ekonomisinin yüzde 80’ine nüfusun yüzde 65’ine hizmet veren belediyelerin ve son girilen seçimin birinci partisinin genel başkanının son seçimlerin ikinci partisi ama bir önceki seçimlerde Cumhurbaşkanlığı görevine seçilmiş olan ve bir partinin genel başkanı olan Sayın Erdoğan’la yapacağımız bir görüşmedir.

Nezaket görüşmesi olsa hızla yaparız ama Sayın Erdoğan da konuşacağımız konular var diye ifadede bulunmuş. Benim de önemli gündemlerim olacak. Bu konuda parti grubumdan görüş alıyorum. Bunu olgunlaştırdıktan sonra öyle kısa bir görüşme için değil belki gündemleri de önceden müzakere ettiğimiz uzun ve yapıcı olmasını ümit ettiğim, sonuçlar alacağımızı düşündüğüm, bundan sonraki Türkiye açısından anlamlı olabilecek bir sürece gireceğiz. O yüzden o görüşme için önce parti içi kurullarla tüm temasları tamamlamam gerekiyor. Hatta önceki dönem genel başkanlarımızın her birisinin de son aşamada fikirlerlerini alarak gideceğim. Çok gecikmez ama önümüzdeki hafta ondan sonraki hafta Sayın Erdoğan’ın da takvimine göre özel kalemler hallederler."

Kaynak: Haber merkezi