CHP Genel Başkanı Özel partisinin grup toplantısı çıkışında soruları yanıtladı. Özel, “CHP'de bir tane eş dost akraba ataması yoktur" dedi.

"CHP'de bir tane akraba ataması kalmadı"

Özel, şunları kaydetti:

"CHP belediyelerine dört başı mamur bir genelge gitti. Genelgenin baş takipçisi Genel Başkan Özgür Özel. Balıkesir’de ilk duyduk daha atama imzalanmadan başkan dedi ki, ‘6 yıldır danışmanlığımı yapıyor’, ‘olsun milletvekili yakınıysa olmayacak’ dedik. Olmadı.

Erdoğan, BAE Devlet Başkanı ile görüştü: Soykırıma karşı İslam Dünyası'nın birlik içinde olması önemli Erdoğan, BAE Devlet Başkanı ile görüştü: Soykırıma karşı İslam Dünyası'nın birlik içinde olması önemli

Cumhuriyet Halk Partisi’nden bir tane eş dost akraba ataması yoktur. Ama Adalet ve Kalkınma Partisi’nin belediyelerinde binlerce akraba ataması yıllardır devam ediyor. Manisa milletvekillerinin danışmanları 10 yıldır Yunus Emre Belediyesi’nde danışman mıymış, değil miymiş. AK Parti milletvekillerinin danışmanları Yunus Emre Belediyesi’nde bankamatik memuru mu, değil mi?

CHP’de bir tane akraba ataması kalmadı. 25 yıldır o belediyede çalışan, 6 yıldır o belediyede memuriyet yapanların kişisel ahlaklarına bu lekeyi sürmeye çalıştınız. Utanıp özür dileyeceğinize varmış gibi devam ediyorsunuz."

Kaynak: AA