Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Halk TV'de İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah'ın konuğu oldu. Burada konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçimlere yönelik anketlere ilişkin konuştu.

“11 büyükşehrin üstüne 5 büyükşehir eklememiz mümkün”

“Çok yüksek bir oranda çok doğru işler yaptığımızı gördük” ifadesini kullanan Özel, “Son haftada umduğumuzdan daha iyi bir son haftaya girmiş durumdayız. Şu mümkün, 11 büyükşehrin tamamını korumamız, üstüne de 3, 4, 5 büyükşehir eklememiz mümkün. Bursa, Balıkesir, Manisa ve Denizli'nin dördünü de alsak şaşırmam” dedi.

“Bütün bakanlar, Ekrem İmamoğlu'nun karşısında kampanya yapıyor”

İstanbul çalışmalarında da değinen Özel,  “Ekrem Başkan için her anket bir öncekinden iyi geldi. İddialı bir şey söylemeyeyim ama şunu söyleyeyim. Haksızlığa uğradı, mazbatası iptal edildi ve ikinci seçim oldu ya. Ben ikinci seçimdeki farkı arttıracağını düşünüyorum. Burada 5 yıllık emek var. İstanbul'u Ekrem Bey'e emanet ettiler, o da 'İstanbul'un muhafızıyım' dedi. Gerçekten İstanbul'da halkın haklarını korudu. Kendi ağızlarıyla 'Artık bakanlar siyaset yapmayacak, teknik olarak çalışacaklar, onlar atanmış bürokrat' diyorlardı. Şimdi çıktı bütün bakanlar, Ekrem İmamoğlu'nun karşısında kampanya yapıyorlar. Bu hem sistemin iflası, hem acziyet hem de çok büyük haksızlık” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hiç kimse siyasi kimliğini öne sürerek, sorumluları adaletten kaçıramaz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hiç kimse siyasi kimliğini öne sürerek, sorumluları adaletten kaçıramaz

Kaynak: Haber Merkezi