Nilgün Ök 28. Dönem AK Parti Denizli Milletvekilidir.  Nilgün Ök kimdir merak ediliyor. Nilgün Ök kaç yaşında? Nilgün Ök nereli? İşte Nilgün Ök kimdir detayları...

Nilgün Ök kimdir?

Denizli - 1976, Güngör, Saime.

İktisatçı, İş Kadını; Bilkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümünü bitirdi. USA Chicago Illinois Institute of Technology Üniversitesinde Şirket Finansmanı ve e-Ticaret alanlarında yüksek lisanslarını yaptı.

Devlet Planlama Teşkilatı Konjonktür Değerleme Bölümünde stajyerlik yaptı. Kendi aile şirketlerinde üst düzey yönetici olarak çalıştı. 2009-2014 yıllarında Denizli Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkan Yardımcılığı, AR GE Bölümü Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2014 yılında kendi şirketini kurdu. Denizli İş Kadınları Birliği Derneği (DİKAB) Kuruculuğu ve Başkanlığı, Denizli İş Platformu Üyeliği, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Evren Barış Yavuz kimdir? Evren Barış Yavuz kimdir?

27. Dönemde AK Parti Denizli Milletvekili seçildi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi olarak görev aldı. Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Tüm Yönleriyle Araştırılarak Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu Üyesi olarak görev yaptı. 

14 Mayıs 2023’de yapılan seçimlerde 28. Dönem AK Parti Denizli Milletvekili olarak tekrar seçildi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Kâtip Üyesidir. 

08 Mart 2021 tarihli AK Parti 6. Olağan Kadın Kolları Kongresi sonucu Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı (MYK), Tanıtım ve Medya Başkanı olarak görev yürütmektedir.

Çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilen Ök, evli ve 2 çocuk annesidir.

Kaynak: Haber Merkezi