Samsunspor - Alanyaspor Selcuksports canlı izle Samsunspor - Alanyaspor Selcuksports canlı izle

Necdet Ada kimdir? Necdet Ada nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Necdet Ada'nın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Necdet Ada kimdir? Necdet Ada kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Necdet Ada kimdir?

Necdet Ada kimdir?

Başbakanlıkta sırasıyla Memur, Şube Müdürü, Daire Başkanı ve son olarak idari ve Mali İşler Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

1966 yılında Nevşehir İli Gülşehir İlçesi Tuzköy Beldesinde doğdu, ilk ve orta okulu, Tuzköy ilköğretim Okulunda okudu. Liseyi Nevşehir Endüstri Meslek Lisesi'nde tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu.

1988 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde kontrolör olarak iş hayatına başladı. 1990 yılından bu güne kadar Başbakanlıkta sırasıyla Memur, Şube Müdürü, Daire Başkanı ve son olarak idari ve Mali İşler Başkanlığı görevlerinde bulundu.
Bu süre zarfında; TODAİ'den Stres Yönetimi ve Protokol Yönetimi, Kamu İhale Kurumundan, Kamu İhale Kanunu île Eğiticilerin Eğitimi, BÜMKO, TÜBİTAK, TÜSSİDE gibi kurumlardan mesleki gelişim konularında bir çok eğitim ve seminere katılmıştır. Bunların yanı sıra LİKYA Eğitim Akademisi'nde Yönetici Geliştirme ve Kişisel Gelişim konularında da bir çok eğitime katılmıştır.
Meclis Haber Dergisi tarafından "2010, Yılın Bürokratı Ödülü''ne layık görülen Necdet ADA, ingilizce bilmektedir.
Evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaynak: Haber Merkezi