Mehmet Nezih Demirkent kimdir? Mehmet Nezih Demirkent nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Mehmet Nezih Demirkent’in kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Mehmet Nezih Demirkent kimdir? Mehmet Nezih Demirkent kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Uğur Acar’ın biyografisini haberimizde derledik…

20240211 5 A1044 D0 B61 A34 D0 E B7779 E4 B42 D B A8 E F

Mansur Yavaş’ın serveti ne kadar? Mansur Yavaş’ın mal varlıkları neler? Mansur Yavaş’ın serveti ne kadar? Mansur Yavaş’ın mal varlıkları neler?

Mehmet Nezih Demirkent kimdir?

25 Eylül 1930'da İstanbul'da dünyaya gelen Demirkent, babası Ahmet Nurettin Demirkent'in subay olması nedeniyle daha 1 yaşındayken tanıştığı Anadolu'nun sevdasını ömrü boyunca taşıdı.

Haydarpaşa Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Demirkent, gazeteciliğe 1950 yılında Son Saat Gazetesi'nde stajyer spor muhabiri olarak başladı.

Demirkent, Yeni Sabah ve Yeni Gazete'de muhabirlik, yazarlık ve yazı işleri müdürlüğü yaptı. 1970 yılında göreve başladığı Hürriyet Gazetesi'nde genel müdürlük görevini üstlenen Demirkent, daha sonra bu gazeteden ayrılarak 1981 yılında bir ekonomi gazetesine dönüştürdüğü Dünya Gazetesi'nin imtiyaz sahibi oldu. Demirkent, 11 Şubat 2001’deki vefatına dek gazetenin başında kaldı.