Kim Milyoner Olmak İster 5 Milyonluk soru

Bakara Suresi’nde kendilerine bıldırcın eti ve kudret helvası verilmesine rağmen İsrailoğullarının, “Biz Bir çeşit yemeğe asla katlanamayız” diye isyan edip Hz. Musa’dan “Rabb’ine dua et de versin” diyerek istedikleri arasında hangisi yoktur?

Beşiktaş - Ankaragücü maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda yayınlanacak? Beşiktaş - Ankaragücü maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda yayınlanacak?

A: Mercimek
B: Soğan
C:Nohut
D: Sarımsak

Doğru Cevap: C Nohut

Ayetler

Kim Milyoner Olmak İster’de 5 milyonluk soru belli oldu Kim Milyoner Olmak İster’de 5 milyonluk soru belli oldu

57. ayet: Bulutları üzerinize gölge kıldık ve size kudret helvası ve bıldırcın indirdik. Size rızık olarak verdiklerimizin temizinden yiyin (dedik). Onlar Bize zulmetmediler, ancak kendi nefislerine zulmettiler.

61. ayet: Siz (ise şöyle) demiştiniz: "Ey Musa, biz bir çeşit yemeğe katlanmayacağız, Rabbine yalvar da, bize yerin bitirdiklerinden bakla, acur, sarmısak, mercimek ve soğan çıkarsın." (O zaman Musa:) "Hayırlı olanı, şu değersiz şeyle mi değiştirmek istiyorsunuz? (Öyleyse) Mısır'a inin, çünkü (orada) kendiniz için istediğiniz vardır" demişti. Onların üzerine horluk ve yoksulluk (damgası) vuruldu ve Allah'tan bir gazaba uğradılar. Bu, kuşkusuz, Allah'ın ayetlerini tanımazlıkları ve peygamberleri haksız yere öldürmelerindendi. (Yine) bu, isyan etmelerinden ve sınırı çiğnemelerindendi.

Kaynak: Haber Merkezi