Grup Tillo? Grup Tillo nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Grup Tillo’nun kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Grup Tillo kimdir aratılıyor. Grup Tillo, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Grup Tillo’nun biyografisini haberimizde derledik…

Mansur Yavaş’ın serveti ne kadar? Mansur Yavaş’ın mal varlıkları neler? Mansur Yavaş’ın serveti ne kadar? Mansur Yavaş’ın mal varlıkları neler?

Grup Tillo kimdir?

Mustafa Kadaş, Veysi Atadan ve Celal İnan’dan oluşan Grup Tillo, 1991 yılında Diyarbakır’da kuruldu. Çocukluğundan beri dergah kültürüyle yetişen Grubun kurucusu Mustafa Kadaş, ilahi müziğe olan sevgi ve muhabbetini, mesleği olan mobilya atölyesinde kendi personeliyle birlikte Güneydoğu tekke musıki kültürünü devam ettirmek amacıyla Grup Tillo’yu kurdu. Grup Tillo, yöreye ait olan ilahilerini icra ederek, yine yöre halkının dili olan Türkçe, Kürtçe, Zazaca ve Arapça dillerinde eserlerini icra edip, yok olmaya yüz tutmuş Erbane (def) kültürünü yeniden canlandırıp tanıtmaya çalıştı. İsmini, tarihimizde önemli bir ilim merkezi olan, Siirt’in Tillo köyünden alan Grup üyelerinin tamamı Diyarbakır’lı olup, halen Diyarbakır’da ikamet etmektedir. Harput ve kerkük havzasına mahsus hançere ve nağme rengiyle dikkat çeken Grup Tillo, yurtiçi ve yurtdışında konser çalışmalarına devam etmektedir.