Gazeteci Fatih Altaylı, yazısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun gazetecileri de götürdüğü Roma seyahatine ilişkin görüşlerini paylaştı. Altaylı, "Diyebilirsiniz ki 'Ama AKP’li belediyeler ve bakanlıklar da yapıyor'. Evet, yaptıkları doğru ama yapılan doğru değil. Eğer AKP’nin yanlışlarını yapmaya devam edecek, muhalefetin AKP’den ne farkı var demezler mi adama!" dedi.

Altaylı'nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’a Avrupa Oyunları’nı getirecek anlaşmaya imza atmak için gittiği Roma’ya yanında kalabalık bir grup gazeteci ile gitmesi ve masraflarının Belediyece karşılanması son günlerin konuşulan mevzuu.

Yıllardır bu tip gezileri AKP’liler yapardı. Sorun olmazdı. CHP’li belediye yapınca sorun oldu. Peki olmalı mı! Tabii ki olmalı.

Önce bir düzeltme yaparak başlayayım. Ekrem İmamoğlu’nun tüm gezilerinin baş konuğu Ertuğrul Özkök, gezi ile ilgili yazısında ‘Fatih Altaylı da davetliydi ama yurt dışı çıkış yasağı olduğu için gelemedi’ dedi. Şaşırdım.

Çünkü geçen hafta Ayten Gökçer’in cenazesinde karşılaştığımızda bana ‘Roma’ya geliyor musun?’ diye sormuştu ve ben de ‘Roma’da ne var?’ yanıtını vermiştim. ‘İmamoğlu’nun gezisi var’ deyince davetli olmadığımı olsam da katılmayacağımı açıkça söylemiştim.

Hatta sekreterim Gülay’a da sordum. Bana böyle bir davet söz konusu değildi.

Bu konudaki fikrimi söyleyeyim. Gazeteciler böyle davetlere giderler. Ancak bir şartla. Otel paralarını kendi ceplerinden öderler. Hatta eğer uçak kiralık bir uçaksa, uçak parasına da katkıda bulunurlar. Bulunmaları gerekir.

‘Bu seyahat bizim gücümüzü aşar’ bahane değildir. Gücünü aşıyorsa gitmezsin. Gücünü aşan şeylerin beleşe gelmesine alışırsan nerede duracağın belli olmaz. Sonuçta dünyanın en önemli olayına şahitlik etmeye gitmiyorsun. Yarı turistik Roma gezisine gidiyorsun.

TikTok'ta çocuğunu istismar eden anne gözaltına alındı TikTok'ta çocuğunu istismar eden anne gözaltına alındı

Diyebilirsiniz ki ‘Ama AKP’li belediyeler ve bakanlıklar da yapıyor’. Evet, yaptıkları doğru ama yapılan doğru değil. Eğer AKP’nin yanlışlarını yapmaya devam edecek, muhalefetin AKP’den ne farkı var demezler mi adama!"

Kaynak: Haber merkezi