Emine Gülizar Emecan kimdir? Emine Gülizar Emecan nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Emine Gülizar Emecan'ın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Emine Gülizar Emecan kimdir? Emine Gülizar Emecan kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Emine Gülizar Emecan'ın biyografisini haberimizde derledik…

Atanur Aydın kimdir? Atanur Aydın kimdir?

Emine Gülizar Emecan kimdir?

24 Haziran 2018 genel seçimlerinde CHP 3.bölge İstanbul milletvekili adayıdır.

1968 yılında Antalya’da doğdu.

İlk orta ve lise öğrenimini Antalya’da tamamladıktan sonra, 1985 yılında girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 1990 yılında mezun oldu.

Dr. Adil Emecan ile evlendi,1 çocuk annesidir.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde İşletme Eğitimi Sertifika Programına katıldı.

İstanbul’a döndüğünde bir inşaat firmasında mühendis olarak çalışmaya başladı.

Medikal estetik ve mücevherat sektöründe işletmecilik yaptı.

Bu süreçte, Bahçeşehir Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı yaptıktan sonra Girişimcilik eğitimi, Yönetici Koçluğu, KOBİ Koçluğu, Neuro Linguistik Programlama sertifika programlarını tamamladı.

Üniversite yıllarında ilgilenmeye başladığı siyasete 1994 yılında eşinin Zeytinburnu belediye başkanı seçilmesiyle birlikte aktif olarak girdi.

1994-1999 yılları arasında Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sanat işleri Müdürlüğü çalışmalarına destek verirken özellikle kadınların sosyalleşmesini ve meslek sahibi olmasını sağlayan çalışmalarda öncü rolü oynadı.

2011 yılında CHP İstanbul İl Örgütü’ne yönetim kurulu üyesi olarak atandı. 14 Mayıs 2012 tarihli İl kongresinde seçilerek görevine devam etti. 3,5 yıl AR-GE çalışmalarından sorumlu İl başkan yardımcılığı görevini sürdürdü.

Kaynak: Haber Merkezi