Büyük Birlik Partisi (Büyük Birlik) Genel Başkanı Mustafa Destici, İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

İYİ Parti Genel Merkezinde, basına kapalı gerçekleşen görüşme sonrasında açıklama yapan Mustafa Destici, İYİ Parti kurultayının demokrasi şöleni şeklinde ve büyük bir olgunlukla gerçekleştiğini belirtti.

'40 yıla dayanan bir dostluğumuz var'

Kongre için tebrik dileklerinde bulunan Destici, şunları söyledi:

"En önemli ve en başta tebriğimiz Sayın Genel Başkan'a. Müsavat Dervişoğlu ismi bizim için kıymetli bir isimdir. 40 yıla dayanan bir dostluğumuz, arkadaşlığımız var. Aynı ocakta birlikte görev yaptık. O günden bugüne kadar da dostluğumuz, arkadaşlığımız devam etti. Türkiye'nin meseleleri noktasında, Meclis'te olduğumuz dönemde ve farklı noktalarda da hep görüş alışverişinde bulunduk, istişare ettik. Ben öncelikle kendisini tebrik ediyorum, hayırlı olsun. Bilgisi, birikimi, tecrübesiyle, bu görevi layıkıyla yapacağına da yürekten inanıyorum, başarılar diliyorum."

Özgür Özel, 'Büyük Eğitim Mitingi'nde: Madem atamayacaktın 1 milyon diploma neden verdin? Özgür Özel, 'Büyük Eğitim Mitingi'nde: Madem atamayacaktın 1 milyon diploma neden verdin?

Müsavat Dervişoğlu ile görüşmesinin çok güzel geçtiğini, eski anıların yad edildiğini aktaran Destici, başta yeni anayasa olmak üzere Türkiye'nin gündemindeki konuların istişare edildiğini, görüşmelere daha sonra da devam edeceklerini kaydetti.

Eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 7 yıl boyunca "büyük bir siyasi mücadele" verdiğini söyleyen Destici, Akşener'e siyasete verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etti, bundan sonraki hayatında sağlık, mutluluk ve başarılar diledi.

Dervişoğlu: Görüşmelerimiz devam edecek

Müsavat Dervişoğlu da konuşmasında, Mustafa Destici ve beraberindeki heyetin ziyaretine ilişkin teşekkürlerini iletti.

Ziyarette, karşılıklı olarak Türkiye'nin meselelerinin müzakere edildiğini belirten Dervişoğlu, "Çok verimli bir görüşme olduğunu söyleyebilirim. Milletimizin geleceğine dair doğru ve önemli adımlar atılması noktasında da karşılıklı görüşmelerimizin devam edeceğini, fikir alışverişinde bulunmaya devam edeceğimizi buradan kamuoyuna ilan ediyorum" dedi.

Kaynak: AA