Devlet Bahçeli’den Mehmet Şimşek’e: Müfsit zihniyet, skandalların asal sorumlusu Devlet Bahçeli’den Mehmet Şimşek’e: Müfsit zihniyet, skandalların asal sorumlusu

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AK Parti Çankırı İl Başkanlığında yerel seçime yönelik açıklamalarda bulundu. “Cumhurbaşkanlığına layık gördükleri birini kendi partilerinin başkanlığına layık görmediler” diyen Tunç, şunları kaydetti:

“Bunlar iktidar olsalarmış vay halimize”

“Çünkü muhalefetin içinde bulunduğu durumu hep beraber görüyoruz. On ay önce bir seçim yapıldı. O seçimde karşımızda bir ittifak vardı. O ittifakın Cumhurbaşkanı adayı vardı. Sonra o cumhurbaşkanı adayını, ülkenin Cumhurbaşkanlığına layık gördükleri birini kendi partilerinin başkanlığına layık görmediler, bir kenara ittiler. Sonra onların yardımcıları olacaktı. Cumhurbaşkanı yardımcıları. Her partinin başkanı birer yardımcıydı. Kaç tane 7,8,9 tane vardı. Şimdi hepsi birbirinin aleyhinde konuşmaya başladılar. Demek ki bunlar iktidar olsalarmış vay halimizeymiş. Çünkü hemen kavgaya başlayacaklarmış. İktidarı paylaşmanın kavgasına başlayacaklardı. Muhalefeti paylaşamayan iktidarı mı paylaşacaktı? Milletimiz ferasetiyle o tehlikeyi, kaosu gördü ve ülkeyi böyle bir riske sokmadan Cumhur İttifakı ile yola devam etti. Cumhurbaşkanımız 17’inci seçimini de kazandı. Şimdi 18'inci seçim var. Çankırı'nın plakası da 18. İnşallah 18'inci seçimde de ülkemiz bir milli irade bayramı, demokrasi bayramı yaşasın."

Kaynak: Anadolu Ajansı