İsrail ordusunda, birkaç saat içinde üst düzey ikinci istifa kararı geldi İsrail ordusunda, birkaç saat içinde üst düzey ikinci istifa kararı geldi

ABD Başkanı Joe Biden, bir bağış toplama etkinliğinde yaptığı konuşmada "Arap ülkeleri ilk kez İsrail'i tamamen tanımaya hazır" dedi. Biden, İsrail için iki devletli çözüm de dahil olmak üzere 'Gazze sonrası plan' çağrılarını yineledi.

CNN'in haberine göre Biden, "Şimdi ayrıntılara girmeyeceğim. Ama bakın, Suudilerle ve Mısır, Ürdün ve Katar da dahil olmak üzere diğer tüm Arap ülkeleriyle birlikte çalışıyorum. İsrail'i tamamen tanımaya hazırlar, İsrail'i ilk kez tamamen tanıyorlar" diye konuştu. ABD Başkanı, "Ancak Gazze sonrası bir plan olmalı ve iki devletli çözüme doğru bir tren olmalı, bunun bugün gerçekleşmesi gerekmiyor, ancak bir ilerleme olmalı ve bunu yapabileceğimizi düşünüyorum" ifadelerini kullandı. 

Biden'ın eski başkanlar Barack Obama ve Bill Clinton ile görüştüğü etkinlik, Gazze'de derhal ateşkes çağrısında bulunan protestocular tarafından en az dört kez kesintiye uğratıldı.

Kaynak: Haber merkezi