İspanya'da evlat edinilen 13 ve 15 yaşındaki iki Rus erkek çocuk, annelerinin ölümü sebebiyle polis gözetimi altına alındı. Çocukların üvey annesi, arabasının arka koltuğunda bıçaklanmış ve 'kafasına torba geçirilmiş' halde ölü bulundu. 

Daily Mail'de yer alan habere göre, polis, kimliği Silvia Lopez Gayubas olarak açıklanan 48 yaşındaki kadının ölümünü, evlat edindiği çocukların cinayet girişimi olarak değerlendirdi. Annenin cesedi, ailenin evine yakın bir garajda bulundu.

ABD Başkanı Biden, Aleksey Navalnıy'ın eşi ve kızıyla görüştü ABD Başkanı Biden, Aleksey Navalnıy'ın eşi ve kızıyla görüştü

Bölge sözcüsü, kadının evlat edindiği 15 yaşındaki büyük çocuğun tutuklandığını ve gençlik mahkemesine çıkarılmasının beklendiğini açıkladı. İspanya'da cezai sorumluluk yaşının altında olan ve dava edilemeyen 13 yaşındaki küçük çocuk resmi olarak tutuklanmadı. Çocuk, şu anda bir çocuk yuvasında bekletiliyor.

Kadının boynuna aldığı bıçak darbesi ve şiddetli darbeler sonucu aldığı yaralardan sonra araçta hayatını kaybettiği tespit edildi.

Yerel raporlara göre, çocukların büyükannesi, dün gece çocukların 'kaçırıldıklarını' söylemek için telefon ettiklerini aktardı. Müfettişler, çocukların cep telefonlarının bağlantısını kesmeden önce kaçırma olayını uydurduklarını tahmin ediyor.