Nihat Gürer kimdir? Nihat Gürer nereli ve kaç yaşındadır? Sorularının cevabı merak ediliyor. Arama motorlarında Nihat Gürer kimdir? Nihat Gürer kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Nihat Gürer kimdir? Biyografisini haberimizde derledik…

Nihat Gürer kimdir?

Nihat Gürer 1947 yılında İzmit’in Gündoğdu köyünde doğdu. Meral Akşener’in kardeşidir. Dört kardeşi bulunmaktadır. İlk Öğretimini 4’üncü sınıfa kadar kendi köyünde tamamlamıştır. Sonrasında ise ilk okul son sınıfı İzmit Ulugazi ilk okulunda okudu. Ortaokul ve lise eğitimini ise İzmit Sanat Okulu'nda tamamladı. 1965 yılında Seka'da göreve başladı. 1967'de Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisine üye olarak siyasete ilk adımını attı.

Aynı yıl Seka'dan ayrılarak İstanbul'da dayısı ile ortak olarak ticarete başladı. 1969 yılında Özel Kadıköy Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümüne girdi. 1971 yılında ise askerlik vazifesini yapmak üzere hem ticareti hem de üniversiteyi bıraktı ve askerliğini Bursa'da tamamladı.

Aşık Veysel’in kızı Zekine Şatıroğlu kimdir? Aşık Veysel’in kızı Zekine Şatıroğlu kimdir?

1974 yılında dayısının kızı Melek Özbay ile evlendi. 1972 yılında Petkim'de işçi olarak göreve başladı.

Akabinde Petkim'deki ülkücü işçileri organize ederek Ülkü Tek Sendikasını kurdu ve başkanlığını üstlendi.

1977 yılında İzmit MHP İl Başkanlığı görevini üstlendi. Bu görevi 1980 ihtilaline kadar devam etti. 3 Mayıs 1985 yılında bir grup arkadaşı ile Kocaeli Aydınlar Ocağını kurdu. 1985-1993 yılları arasında Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanlığını yürüttü.  1990 yılında Petkim'den emekli oldu. 21 Ocak 2017'de amansız hastalık nedeniyle tedavi gördüğü Koç Üniversitesi Hastanesinde hayata gözlerini yumdu.

Kaynak: Haber Merkezi