Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, Kırıkkale'de ziyaretlerde bulundu Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, Kırıkkale'de ziyaretlerde bulundu

31 Mart 2024 yerel seçimlerinden önce seçmene, “İktidara sarı kart gösterin, erken seçim istemeyeceğiz” dediklerini anımsatan parti yönetimi, “Buna göre hareket ettik. Erken seçim istemediğimiz yönündeki yorumlar bundan kaynaklanıyordu. Ancak şu an görünen tablo, erken seçimin kaçınılmaz olduğudur” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, "Erdoğan beş yıllığına seçildi ama bence 1,5 yıl sonra erken seçim olur" açıklamasıyla siyasetin gündemini erken seçim tartışmaları oluşturmaya başladı. 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde alınan oyu seçmen profiline göre inceleyen CHP yönetimi, rotayı erken seçime kırdı. Ataması yapılmayan öğretmenler ile başlayan ve yarın Gebze’de sürdürülecek tematik mitinglerin seçim havasında geçmesinin planlandığı belirtildi.

Kampanya filmleri

BirGün'de yer alan habere göre, CHP’de olası bir erken seçime ilişkin politika üretim süreci de hızlandı. "CHP Türkiye’yi nasıl yönetecek?" sorusunun yanıtlanacağı kampanya kapsamında ekonomi, eğitim, sağlık ve adalet gibi temel alanlardan sorumlu genel başkan yardımcılarının, “CHP’nin yol haritasını” anlatan çalışmalar gerçekleştireceği vurgulandı. Bu amaçla kampanya filmleri de hazırlanacak.

Kaynak: Haber Merkezi